Гендиректор Міжнародного аеропорту "Бориспіль" Олексій Дубревський: європейські авіаперевізники готові швидко долучатися до відновлення польотів в Україну після війни
З 9 по 11 травня 2023 року у місті Лодзь (Польща) відбувається Міжнародна авіаційна конференція Routes Europe 2023. У роботі конференції взяли участь фахівці Міжнародного аеропорту "Бориспіль" на чолі з генеральним директором Олексієм Дубревським. В рамках Форуму Олексій Дубревський провів низку зустрічей та перемовин з європейськими перевізниками, які історично літали до аеропорту Бориспіль, та з потенціальними новими партнерами, які ще придивляються до можливостей українського ринку авіаперевезень.
Зокрема, були проведені зустрічі з генеральним директором ACI Europe Олів'є Янковцем, віце-президентом ІАТА Рафаелєм Шварцманом та з представниками 15-ти відомих європейських авіакомпаній. Основна увага була зосереджена на питанні залучення авіаперевізників до відновлення польотів в Україну після війни.
Олексій Дубревський вважає, що міжнародні авіаперевізники бачать потенціал України та хочуть бути готовими до відновлення польотів, як тільки це стане можливим з питань безпеки.
"Ми бачимо великий попит серед європейських авіаперевізників щодо польотів в Україну. На форумі я чітко впевнився у серйозності намірів європейців щодо найшвидшого відновлення польотів, тому поінформував про можливості українського авіаринку після війни. По перше, це повернення українських біженців додому – основа лоукостового сегменту, вантажні перевезення, зокрема більше 80% авіавантажів обслуговувались у аеропорту "Бориспіль", ріст попиту на чартерні рейси, в’їзний туризм через інтерес іноземців до України, можлива лібералізація ринку з Європейським Союзом та спільного авіаційного простору у майбутньому".
Генеральний директор Міжнародного аеропорту "Бориспіль" розповів про стан української авіагалузі, що перша та найбільше постраждала від російської агресії, поділився практичним досвідом збереження та забезпечення діяльності аеропорту під час війни.
"Я хочу запевнити вас, що серце цивільної авіації України все ще б’ється, також б’ється серце аеропорту "Бориспіль",- звернувся до учасників форуму Олексій Дубревський.- З перших тижнів війни ми розуміли, що нам доведеться прожити у такому стані тривалий час. Саме тому всі наші дії були направлені на збереження та забезпечення діяльності аеропорту протягом війни. Зараз інфраструктура аеропорту знаходиться у робочому стані, підтримується операційна здатність терміналів і аеродрому, зберігається та постійно навчається висококваліфікований персонал. Ми робимо все для того, щоб аеропорт "Бориспіль" у короткий термін зміг відновити свою діяльність та розпочати обслуговування пасажирів і літаків, як тільки буде безпечно".
Олексій Дубревський зазначив, що після перемоги роль Міжнародного аеропорту "Бориспіль" у відродженні економіки України стане ще вагомішою. Вже зараз, за його словами, потрібно узгоджувати нові домовленості з авіакомпаніями, партнерами, лоукостерами, оскільки саме останні почнуть першими літати з України, відповідно, будуть ключовими перевізниками після війни.
"Ми постійно тримаємо зв’язок з усіма нашими партнерами, після перемоги нам доведеться дуже багато працювати для відновлення авіагалузі. І українська, і європейська авіація повинні будуть разом подолати чимало викликів. Аби відновити авіасполучення Європи з Україною за відносно короткий термін, необхідне співробітництво, консолідована підтримка та спільні зусилля фахівців авіаційної галузі", – підкреслив директор Міжнародного аеропорту "Бориспіль" Олексій Дубревський.
Routes Europe 2023 – наймасштабніший форум з розвитку авіамаршрутів в Європі та важлива платформа для обговорення трендів ринку повітряних перевезень, під час якого керівники аеропортів мають можливість зустрітись з керівниками багатьох авіакомпаній та обговорити питання відкриття рейсів і розвитку нових авіасполучень. Міжнародну авіаційну конференцію Routes Europe 2023 відвідає близько 1300 гостей, серед яких керівники та представники 100 авіакомпаній, 300 аеропортів і багатьох туристичних організацій. Форум дає Україні та українським аеропортам можливість залишатися на радарі авіакомпаній, перевізників та партнерів.