Після саміту "Кримської платформи" Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має можливості збільшити власне виробництво дронів, але це потребує додаткового фінансування.
"Сьогодні українські заводи готові вдвічі збільшити виробництво. Деякі приватні компанії готові навіть і вп’ятеро більше виготовляти. Вони можуть, вони готові. У нас немає достатньо грошей у бюджеті для цього. Тому ми просимо наших партнерів допомогти нам із фінансуванням", – зазначив Зеленський.
Також він додав, що в Україні виробництво дронів "дешевше і ми швидші".
Президент Литви Ґітанас Науседа, прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня на спільній із Зеленським пресконференції запевнили у своїй підтримці України. Український лідер подякував партнерам за вже надану допомогу в рамках Коаліції дронів.
До Коаліції дронів, яка складається 16 країн, входять Латвія, Велика Британія, Австралія, Чехія, Данія, Франція, Естонія, Італія, Нова Зеландія, Канада, Литва, Нідерланди, Польща, Україна, Німеччина та Швеція.
Держави-члени коаліції працюють над постачанням різних типів безпілотників, таких як розвідувально-ударні безпілотники, безпілотні літальні апарати, керовані штучним інтелектом, і технології боротьби з дронами.
За даними міністерства оборони Латвії, цього року ця балтійська країна виділила 20 мільйонів євро на коаліцію безпілотників. Раніше 11 вересня прем’єр-міністерка Латвії анонсувала новий пакет військової допомоги для України.
Раніш повідомлялось, що оборонні компанії України закликали країни-партнери закупити вже виготовлену українську продукцію, на яку немає контрактів.
У Національній асоціації оборонної промисловості України (NAUDI) розповіли, що співорганізували дипломатичну зустріч в рамках "Diplomatic rounds". У рамках зустрічі представники українського ОПК провели відверту розмову з аташе з питань оборони п’яти країн. На зустрічі запросили аташе з питань оборони Посольств Франції, Іспанії, Італії, Польщі та Бельгії в Україні.
У своєму звернені на зустрічі заступник голови NAUDI Сергій Висоцький наголосив на критичній важливості прямих інвестицій в український оборонно-промисловий комплекс, як для закупівлі вже виробленої, але не законтрактованої продукції, так і в масштабування виробництва.
Аташе з питань оборони підтвердили, що ці питання вже перебувають на розгляді їхніх урядів і обіцяли реакцію найближчим часом.
Також сторони дійшли згоди, що співпраця в оборонній сфері потребує посилення, оскільки нинішній рівень взаємодії залишається недостатнім.