03.11.24 

ImageБезпілотники V-BAT, які розробляє каліфорнійський стартап Shield AI, демонструють гарні результати роботи в середовищі з сильними радіотехнічними завадами в Україні.

Про це повідомило видання Wall Street Journal.

Успіх компанії знаменує собою перемогу для західних виробників дронів у середовищі, де більшість безпілотних літальних апаратів борються за виживання.

Дрон компанії V-BAT виділяється своїм революційним підходом до автономного польоту. На відміну від традиційних дронів, які покладаються на GPS та радіокерування, дрони Shield AI працюють за допомогою штучного інтелекту. V-BAT може літати 12 годин, подолати до 1000 кілометрів і нести до 12 кілограмів корисного навантаження без використання GPS або дистанційного керування пілотом.

Свої можливості безпілотник довів під час випробувань під Києвом, де протягом двох днів він пройшов випробування з сім'ю різними засобами завад, які працювали на повну потужність, пише видання.

Під час операції біля Дніпра V-BAT пролетів понад 100 км. на територію, контрольовану Росією, та знайшов зенітно-ракетний комплекс "Бук-М1", який, після ідентифікації, буз знищений HIMARS.

"Є відчуття, що це хороший безпілотник для бою", - сказав український пілот безпілотника під позивним "Корд".  - "Багато безпілотників не проходять цей тест, тому що вони не мають відповідних можливостей".

Image 

Щомісяця Україна втрачає приблизно 10 000 безпілотників через радіоелектронну боротьбу, що підкреслює нагальну потребу в системах, стійких до перешкод, пише WSJ. Український уряд запросив сотні систем штучного інтелекту Shield, кожна V-BAT зазвичай коштує близько 1 мільйона доларів.

Shield AI заснована Брендоном Ценгом, колишнім "морським котиком", і його братом Райаном. Вона залучила близько 800 мільйонів доларів і оцінюється майже в 3 мільярди доларів. ВМС США і Корпус морської піхоти зараз використовують V-BAT, а Повітряні Сили тестують програмне забезпечення компанії зі штучним інтелектом для потенційного використання в реактивних винищувачах.

Незважаючи на свої технологічні досягнення, Shield AI стикається з деякими перешкодами. Зараз компанія може виробляти близько 120 БПЛА на рік на своєму заводі у Фріско, штат Техас.

Крім того, хоча Україна запитувала системи, фінансування залишається невизначеним. Як зазначає радник президента України Володимира Зеленського Олександр Камишин, "закупівля ззовні не є пріоритетом", пише Wall Street Journal.