Авіакомпанія "АНТОНОВ" у співпраці з Ceva Logistics доставили 40-тонний вантаж, включаючи контейнер із супутником і додатковим обладнанням, з Кельн-Бонн, Німеччина, до Тітусвілля, США.
Про це повідомила прес-служба компанії
На одному з Ан-124-100М(150) авіакомпанія транспортувала спеціальний космічний супутник "Гера", розроблений Європейським космічним агентством для використання у програмі з космічної безпеки. На початку цього місяця космічний корабель був запущений на борту ракети-носія SpaceX Falcon 9 і вивчатиме результати ударного елемента DART через чотири роки після стиковки.
"Гера" має масу у 1128 кг (2487 ??фунтів) і несе корисне навантаження, яке складається з камер, висотоміра та спектрометра. Цей супутник несе два невеликих космічних корабля CubeSat під назвами Milani і Juventas.
"Гера" призначена для всебічного вивчення характеристик, складу та фізичних властивостей подвійної астероїдної системи, включаючи підповерхневі та внутрішні структури. Супутник також продемонструє проведення операцій поблизу невеликого об’єкту Сонячної системи, пов’язані зі зв’язком CubeSats у міжпланетному просторі.
Авіакомпанія "Антонов" рада надавати ексклюзивні транспортні послуги для глобальної космічної місії безпеки та завжди робить все можливе, щоб забезпечити найвищий рівень виконання перевезень.
"Щодо вашої роботи. Ваша команда показала себе дуже добре! Вони були напоготові і знали, що робити. Висококласна праця! Дуже вдячний. Зокрема, хочу відзначити хорошу взаємодію з Євгеном Ківою, експедитором з авіаперевезень", - прокоментував Олександр Розенталь, координатор аерокосмічних спеціальних проектів Ceva Logistics.
"Це був унікальний та дивовижний досвід. Оскільки супутник є вкрай чутливим вантажем, його перевезення потребувало надзвичайної обережності. Наша команда повинна була підтримувати постійні рівні певних температур, слідкувати за перенавантаженнями та іншими параметрами під час всього польоту. Більше того, потрібно було забезпечувати підтримку цих параметрів і під час стоянок у всіх аеропортах за маршрутом", - зазначив Євген Ківа, керівник польоту Ан-124-100М(150). - "Сумлінна співпраця льотного та технічного екіпажів дозволила успішно виконати це важливе завдання. Ми пишаємося бути частиною цього проєкту, який дозволить не тільки відкривати нові горизонти Всесвіту та його таємниць, а й здобувати життєво важливі знання для майбутніх поколінь".