Процес отримання курсантами свідоцтв приватного пілота був оптимізований, що дозволяє зменшити терміни підготовки пілотів на F-16 майже на три місяці.
Про це в інтерв'ю сказав заступник Міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Це забезпечить важливу оперативну перевагу в повітрі, і взагалі підготовці військових пілотів приділено окрему увагу, - розповів він.
Кажучи про військову освіту взагалі, він повідомив:
- Військова освіта в Україні наразі проходить масштабну трансформацію, щоб досягти максимальної взаємосумісності зі стандартами НАТО. Але цей процес — не просто копіювання західних підходів. Ми адаптуємо стандарти НАТО до власних реалій, бойового досвіду та актуальних потреб українських військових.
Ці зміни стосуються не лише тактичних чи технічних аспектів — це також про зміну культури мислення, стратегічного планування та про підготовку нових військових лідерів.
Одним із ключових інструментів трансформації є програма НАТО DEEP (Defence Education Enhancement Programme), яка працює в Україні вже понад 10 років. Завдяки цій програмі українські військові навчальні заклади отримали доступ до передових західних методик та освітніх технологій.
Раніш повідомлялось, що 200 українських авіаторів пройшли базову льотну, наземну та мовну підготовку у Великій Британії перед навчанням на F-16.