21.01.25 

ImageКожні вихідні Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського ХАІ запрошує тебе дізнаватися цікаві факти про дивовижний світ космосу

Майже 1000 років тому Китай подарував людству таке диво, як ФЕЄРВЕРК. А тепер уявіть феєрверки, які працюють цілодобово 24\7 мільйони років. 

Саме така картина відбувається в космосі. Нейтронні зірки - залишки колись яскравих зірок - обертаються з шаленою швидкістю та утворюють «космічні феєрверки», що тривають без кінця.

Новітні дослідження показують, що ці зоряні магнітні гіганти можуть бути джерелом загадкових швидких радіосплесків (FRB) - коротких, але надзвичайно енергійних сигналів. 

Якими б вражаючими не були світлові шоу на Землі - FRB присоромлять їх. Триваючи лише ТИСЯЧНУ ЧАСТКУ СЕКУНДИ, FRB може випромінювати ту саму енергію, яку СОНЦЕ ВИПРОМІНЮЄ ЗА ТРИ ДНІ. У результаті ці потужні вибухи енергії можуть затьмарити цілі галактики.

Вчені з Massachusetts Institute of Technology (MIT), вивчаючи сигнал що подолав 200 мільйонів світлових років, підтвердили - ці космічні феномени є результатом надпотужних магнітних полів. Це відкриває нову главу у вивченні Всесвіту й показує, що навіть за неймовірних відстаней ми можемо «чути» шепотіння найзагадковіших явищ космосу.

Інформацію ви можете знайти за посиланням: https://www.space.com/the-universe/stars/frb-fireworks-neutronstar-newyear-2025?fbclid=IwY2xjawH8QplleHRuA2FlbQIxMAABHYRqtGv4jfcHN9xjCsLcvs_tUvTZ2GfbLVK1hXzZtQNmcZgBpBRbOo62FQ_aem_a5yzjdE6U8wRt_350vTVCg

Приєднуйся до нас, закохуйся у космос і дивуйся разом із нами.