Компанії-розробники дронів та систем донаведення на випробуваннях від кластера оборонних інновацій Brave1 показали свої вироби.
На самих тестах перевіряли характеристики своїх виробів. Завдання – пролетіти 15 км, захопити ціль та уразити її, пише Мілітарний.
Кілька виробників з присутніх тестили дрони з системою донаведення компанії Norda Dynamics. Ця компанія виготовляє саме програмне забезпечення для захоплення цілі.
Представник компанії розповів Мілітарному, що завданням для них було знайти просте і недороге рішення як для дронів літакового типу, так і для коптерів.
"Ми даємо перелік можливого хардвера, на якому може працювати наша система. Виробник крил або коптерів сам обирає, які компоненти йому по ціні підходять, домовляється про поставки, тобто ми не зав’язуємо на собі виготовлення хардверу. Поставки заліза, а продаємо ліцензії під систему доведення", – зазначив Роман, представник компанії Norda Dynamics.
Для того, щоб прилаштувати систему до дронів літакового типу розв’язували задачу з адаптації керування.
Наразі в компанії розв’язують питання, щодо більшої автономності донаведення.
Компанії "2021 Solutions" тестує БПЛА-камікадзе Rakatan дальністю до 60 км, який може нести вагу до 3 кг. В цьому БПЛА використовується партнерська система донаведення, яка розроблена та інтегрована американською компанією. Сам дрон розроблений спеціально під систему донаведення, тобто використання дрона без неї не передбачається.
Зараз камікадзе Rakatan зараз проходить процес кодифікації.
Такі тематичні випробування кластер Brave1 проводить регулярно для того, щоб виробними могли продемонструвати свої вироби в тому числі і представникам Сил оборони та безпеки. Це дозволяє, по-перше, продемонструвати військовим розробки defebse-компаній, а, по-друге, отримати зворотній зв’язок від представників підрозділів щодо бойового застосування виробів.
У Brave1 зазначають, що розвиток оборонних інновацій із застосуванням технології ШІ є одним з ключових напрямів роботи. Наразі на платформі кластеру зареєстровано понад 200 таких рішень від більше як 70 виробників. Серед цих розробок – БпЛА з донаведенням, роботи з машинним зором, системи для збору та аналізу розвідувальних даних, а також інструменти боротьби з дезінформацією тощо.