Украерорух сформував основний фінансовий документ підприємства на 2025 рік з урахуванням оприлюднених Міністерством економіки України прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2024-2026 рр, що передбачають адаптацію бізнесу країни до складних умов та поступового відновлення діяльності.
Про це повідомила прес-служба Украероруху.
За мирного часу основним джерелом доходів підприємства є послуги з аеронавігаційного обслуговування повітряного руху в повітряному просторі районів польотної інформації України. Доходи від надання таких послуг становлять понад 98% у загальній структурі доходів підприємства. Користувачами повітряного простору, який перебуває під відповідальністю України, є українські та міжнародні авіакомпанії. Тож доходи Украероруху напряму залежать винятково від інтенсивності повітряного руху в повітряному просторі України.
Приймаючи до уваги той факт, що, починаючи з 24 лютого 2022 року, повітряний простір України закрито для польотів цивільних повітряних суден, та відповідну відсутність доходів від аеронавігаційних послуг, очевидним є те, що основним джерелом фінансування діяльності підприємства протягом 2025 року залишається зовнішня підтримка.
17 лютого між Україною та Євроконтролем підписано угоду про продовження функціонування у 2025-2026 роках Європейського фонду добровільної аеронавігаційної солідарності, ключовою метою якого є підтримка аеронавігаційної галузі України в умовах призупинення польотів цивільної авіації.
Фонд добровільної аеронавігаційної солідарності Євроконтролю був заснований наприкінці 2022 року та фінансується країнами-учасницями Фонду на основі добровільних внесків.
В Україні Фонд є ключовим джерелом фінансування провайдера аеронавігаційного обслуговування Украероруху.
Протягом 2023 та 2024 років Фонд забезпечив та продовжує забезпечувати фінансування всієї аеронавігаційної системи України.
Отже, з огляду на економічну ситуацію та особливості фінансування, основною метою діяльності Украероруху на 2025 рік є забезпечення функціонального стану інфраструктури аеронавігаційної системи України, підтримка персоналу та забезпечення діяльності підрозділів підприємства.
Протягом 2025 року важливим напрямком діяльності підприємства стане створення умов для повоєнного поетапного відновлення польотів цивільних повітряних суден в повітряному просторі України.
Також буде продовжено роботу з потенційними донорами, міжнародними авіаційними організаціями, міжнародними організаціями розвитку, Урядами країн, провайдерами аеронавігаційного обслуговування, виробниками обладнання - із залучення фінансування та допомоги для відновлення пошкодженої інфраструктури.