“Донька” ДТЕК побудує третій проєкт у сфері відновлюваної енергетики у Хорватії
DTEK Renewables International розпочинає реалізацію нового стратегічного проєкту в Хорватії — берегової вітрової електростанції “Любово”.
Європейський підрозділ ДТЕК у сфері відновлюваної енергетики — компанія DRI Energy — готується збудувати вже другу вітрову електростанцію в Хорватії. Це буде третій проєкт компанії в країні. Про це розповів керівник компанії Іван Гелюх.
Нову прибережну вітрову електростанцію "Любово" зведуть у спеціально відведеній зоні в жупанії Ліка-Сень, що в центральній Хорватії. Запроєктована потужність об’єкта — 120 МВт, а річне виробництво енергії, за попередніми оцінками, сягатиме 349 ГВт-год.
Початок будівництва запланований на 2027 рік, а перше постачання електроенергії до місцевих громад очікується вже наприкінці 2028-го.
“Окрім внеску в досягнення кліматичних цілей країни, ця вітроелектростанція також стане показником технічної спроможності DRI — від проєктування й будівництва до експлуатації, із повним контролем на всіх етапах реалізації та ефективним управлінням ланцюгом постачання”, — зауважив СЕО компанії Іван Гелюх, додавши, що у листопаді 2024 року компанія DRI отримала попередній дозвіл на підключення до електромережі від хорватського оператора системи передачі HOPS. Згодом було подано й заявку на отримання енергетичного дозволу до Міністерства економіки Хорватії.
Ну а поки компанія DRI Energy готується до старту нового вітроенергетичного проєкту “Любово”, в Хорватії вже просуваються два інші амбітні об’єкти в галузі ВДЕ. Йдеться про ВЕС Brda Umovi та сонячний парк Vedrine, що зводяться в жупанії Спліт-Далмація.
Brda Umovi реалізується у два етапи: спочатку буде встановлено 127,5 МВт потужностей, а згодом додадуть ще 28,8 МВт. Підключення об’єкта до національної енергомережі заплановане на другу половину 2026 року. Натомість сонячна електростанція Vedrine вийде на повну потужність у 60 МВт і почне постачати електроенергію вже в другій половині 2027-го. Обидва об’єкти інтегрують у систему через підстанцію 400/110 кВ. Для цього DRI збудує окрему 10-кілометрову ЛЕП напругою 110 кВ — вона стане частиною інфраструктури проєкту Brda Umovi.
Компанія, що є європейським підрозділом українського енергохолдингу ДТЕК, має портфель проєктів загальною потужністю 1,4 ГВт на своїх пріоритетних ринках. Наприкінці 2023 року DRI завершила будівництво своїх перших вітрових і сонячних станцій у Румунії — вони вже виробляють електроенергію.
Над проєктами компанії працює команда з близько 100 міжнародних фахівців. DRI має шість офісів у стратегічних локаціях: Амстердамі, Загребі, Мілані, Римі, Варшаві та Бухаресті.
Окрім реалізації проєктів, DRI Energy активно підтримує енергетичний перехід у Європі через партнерства з ключовими галузевими асоціаціями. Компанія є учасником профільних об’єднань у країнах, де просуває розвиток ВДЕ та систем зберігання енергії. Такі співпраці дозволяють не лише об’єднувати зусилля з лідерами галузі, а й допомагати державам у досягненні кліматичних цілей.